Published On: czw, Mar 20th, 2014

Dbanie o higienę intymną sposobem na uniknięcie infekcji pochwy

Infekcje powstałe w wyniku różnych czynników mogą powodować rozmaite dolegliwości. Niektóre są bardzo dokuczliwe, a inne mniej.

W przypadku infekcji związanych z drogami rodnymi kobiet istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia uciążliwego swędzenia i pieczenia, bólu oraz podrażnień. Z tego powodu warto zapobiegać powstawaniu tych infekcji poprzez zachowanie prawidłowej higieny intymnej.

Higiena intymna – najprostszy sposób zapobiegania podrażnieniom pochwy

Podstawowym elementem jest stosowanie środków przygotowanych specjalnie do celu utrzymania higieny okolic pochwy. Środki te posiadają pH mniejsze niż zwykłe mydło lub żele do mycia. Dzięki temu nie zaburzają natury flory bakteryjnej pochwy i jej okolic. Mycie pochwy powinno również odbywać się w odpowiedni sposób, tzn. od przodu do tyłu. Podobnie ma się sytuacja w przypadku wycierania tych miejsc. Pozwoli to uniknąć przedostawania się bakterii z odbytu do pochwy. Można również stosować specjalne ręczniki.

Infekcje intymne mogą być wywoływane poprzez zachwiania ilości bakterii kwasu mlekowego, więc warto zażywać je nie tylko podczas stosowania antybiotyków. Wpływ na powstawanie infekcji miejsc intymnych może mieć także siadanie na deskę w publicznych toaletach. Warto przykrywać je papierem bądź specjalnymi ręcznikami papierowymi, które odizolują nasze ciało od pełnej bakterii deski.

Kobiety lubiące stringi powinny ograniczyć ich noszenie. To samo dotyczy noszenia bielizny ze sztucznych tkanin. Uniemożliwiają one nieprawidłowy przepływ powietrza co może spowodować infekcje pochwy.

Jeżeli jednak nie udało nam się uniknąć zainfekowania naszych narządów rodnych, warto zaprzestać kąpieli i przerzucić się na stosowanie prysznica. Również powinniśmy ograniczyć stosunki seksualne a jeśli nie jesteśmy w stanie, to powinny się one odbywać z zastosowaniem prezerwatywy. Po każdym stosunku jak również po korzystaniu z publicznych basenów i toalet należy dokładnie umyć miejsca intymne stosując wspomniane wcześniej środki. Nie ma stuprocentowej pewności, że stosując powyższe zasady unikniemy infekcji układu płciowo-moczowego, ale z pewnością ograniczymy ryzyko zachorowania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone