Published On: pon, Lis 24th, 2014

Badania typu mobile research

Share This
Tags

Poznanie potrzeb klienta, powodów dla którego konsument nie dokonuje zakupów w naszym sklepie, zidentyfikowanie powstającego popytu lub zlokalizowanie przyczyn degradacji wysokości sprzedaży jest kluczowym zadaniem wszystkich istniejących firm. Jak tego dokonać ? Czy jest to ważne ?
Poprzez badania typu mobile research możemy stworzyć prostą aplikację na nowoczesne urządzenia, które pozwolą nam przeprowadzić ankiety, które odpowiedzą na pytania postawione w powyższym akapicie. Ankieta jest najprostszą formą przeprowadzenia badań, które mogą przyczynić się do uratowania firmy lub wzrostu jej obrotów. Choć oczywiście można powiedzieć, że ankiety są już nieco podstarzałą formą badań, jednak wciąż pozostają skuteczne, szczególnie wtedy gdy przeprowadzimy je w odpowiedni sposób.
Jak zbadać zadowolenie pracowników z warunków pracy ?
Oczywistym jest, że mało, który pracownik decyduje się powiedzieć swojemu szefowi co o nim myśli, wyrazić swoje niezadowolenie na temat warunków pracy, jednak istnieje sposób by i z tą sytuacją sobie poradzić. Wystarczy przeprowadzić badania mobile research, podczas których każdy z pracowników zupełnie anonimowo wypełni ankietę, która odpowie na pytania dotyczące ich zadowolenia z pracy.

Co dają nam badani typu mobile research ?

Przede wszystkim możemy prosto, skutecznie i przy nakładzie całkiem niewielkich pieniędzy poznać odpowiedź na wiele pytań. Choć oczywiście w niektórych przypadkach trzeba brać poprawkę na to, że odpowiedzi niekoniecznie są zgodne z rzeczywistością, to jednak wyniki uzyskane podczas mobile research możemy traktować jako kierunek ku prawidłowej odpowiedzi.
Kluczowym aspektem badań mobile research jest pozyskanie jak największej grupy respondentów odpowiadających profilowi osób, które chcemy zbadać. Gdy pytam „dlaczego kobiety nie kupują leków na ból głowy firmy X” musimy zadać pytania tylko i wyłącznie kobietom, gdyż odpowiedzi mężczyzn są bezpodstawne, a wielu z nich może nie zdawać sobie sprawy, że przyczyną może być niekorzystne działanie leku na ciążę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone