Published On: pt, Kwi 8th, 2016

Odpowiednio przeprowadzona detoksykacja alkoholowa

Share This
Tags

Wielu ludzi już od wieków sięgało po różne substancje odurzające, które pozwalały im zapomnieć o wielu bolesnych czy trudnych dla nich sprawach. Niezależnie od rodzaju kłopotów, należy pamiętać, że alkohol czy narkotyki ich nie rozwiązują, a wręcz pogłębiają.

Często ludzie uzależnieni od alkoholu pragną powrotu do swoich rodzin, pracy, pragną odbudować swoje dawne życia. Droga przed nimi jest oczywiście daleka, ale jeżeli czują w sobie wystarczającą siłę, może im się to udać. Odstawiając tego typu używki warto zdecydować się na pobyt w odpowiedniej klinice.

 

Detoksykacja alkoholowa, która odbywa się pod nadzorem specjalistów pomaga oczyścić organizm uzależnionego pacjenta ze wszystkich toksyn. Organizm osoby uzależnionej jest zawsze w jakimś stopniu wyniszczony, a gwałtowne odstawienie alkoholu może powodować różne nieprzyjemne objawy m.in. omamy wzrokowe lub słuchowe, wymioty, bezsenność czy nawet arytmię, dlatego że organizm znajduje się w tzw. szoku chemicznym. Podjęcie się na własną rękę skończenia z uzależnieniem zazwyczaj kończy się niepowodzeniem, ponieważ ważne jest wzmocnienie organizmu, odpowiednia dieta, dobre warunki oraz pomoc psychologiczna, która pomoże wytrwać w tej decyzji.

Proces w klinice natomiast polega na znacznym wzmocnieniu wyniszczonego organizmu, dzięki uzupełnianiu niedoborów witamin oraz elektrolitów, Pacjentowi często podaje się również leki, które mają na celu zmniejszenie ryzyka pojawienia się arytmii albo padaczki. Pomoc farmakologiczna jest więc absolutnie niezbędna, bo pomaga przetrwać również pierwsze chwile kryzysu już po zakończeniu detoksu. Takie leczenie w połączeniu z późniejszą terapią pomaga w wytrwaniu w abstynencji. Długość całego procesu odtruwania oraz leczenia zależy oczywiście od stanu pacjenta, który określa się podczas szczegółowej diagnostyki. Po przejściu przez ten pierwszy etap, czyli etap odtruwania alkoholowego, pracownicy danej kliniki czy ośrodka starają się zmotywować uzależnionego do podjęcia dalszej terapii.

Chciałbyś poznać szczegóły dotyczące wyleczenia się z alkoholizmu? Warto zapoznać się z artykułem o detoksykacji alkoholowej w Serwisie Medox.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone