Published On: sob, Lis 12th, 2016

Suplementacja dietetyczna na poprawę pamięci i koncentracji

Share This
Tags

Poprawienie umiejętności umysłowych, szczególnie pamięci i koncentracji warto potraktować, jako życiowy priorytet. Codziennie do człowieka docierają miliony informacji, których segregacja wydaje się niemożliwa bez właściwych metod zapamiętywania. Trzeba potrafić odróżnić śmieci informacyjne od naprawdę ważnych danych wpływających realnie na poprawę codzienności. W artykule dowiesz się w jaki sposób poprawić pamięć i koncentrację naturalnymi technikami.

Dieta i suplementacja pomagają pamięci

Zacznij od budowy właściwej diety na pamięć i koncentrację. Uwzględniaj w niej dania pełnowartościowe pod względem energetycznym. Bazuj na węglowodanach złożonych. Zacznij jeść płatki owsiane, ziemianki, kukurydzę, więcej ryb z kwasami omega-3 i omega-6, dzięki którym poprawisz zdolności mózgu. Unikaj za wszelką cenę odwodnienia organizmu. Do tego przyda ci się wszechobecna butelka wody mineralnej, koniecznie nasyconej właściwymi minerałami, głównie żelazem, magnezem.

Zamiast chipsów zacznij chrupać orzeszki i zamiast kawy rób sobie gorącą, gorzką czekoladę chroniącą układ nerwowy i neurony przed degradacją. W kwestiach pamięci oraz koncentracji zgubne właściwości mają duże dawki alkoholu. W mniejszych ilościach, lampka wina pomaga się uspokoić i może się w spokojnych warunkach przyczyniać do lepszego zapamiętywania informacji. Trzeba jednak unikać takich konfiguracji, ponieważ grożą szybkim uzależnieniem.

Pomagaj pamięci świadomie

Poprawa pamięci wiąże się jednoznacznie z poprawą koncentracji. Narysuj sobie czarną kropkę na środku kartki A4 i patrz na nią z uwagą, aż uzyskasz efekt poświaty.

Ćwiczenie koncentracji w takim stylu trwa dosłownie dwie minuty, a już po miesiącu zauważysz niezwykłe wyniki wchodzenia w naturalny stan skupienia. Nie tylko jadłospis liczy się w uzyskaniu prawidłowej pamięci. Suplementacja uzupełniająca, regeneracja ciała i umysłu plus koncentracja tylko na informacjach wartościowych dla ciebie to idealne podejście, gwarantujące znacznie lepsze życie.

Trudno o powyższych technikach usłyszeć w szkole. Uczenie się na pamięć wszystkiego nie ma sensu, ponieważ zrozumienie jest znacznie ważniejsze. Zrozumienie tematów gwarantuje koncentracja, dlatego musisz ćwiczyć ją nieustannie. Mamy nadzieję, że artykuł zmotywował cię do treningu umysłowego i rozpisania wartościowego jadłospisu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone